O Petře

Sopranistka Petra Vacková se narodila roku 1981 ve znamení Lva v jihomoravském městě Znojmě. Zřejmě právě proto jí v krvi koluje zpěv, radost ze života a celkově pozitivní pohled na život.

Původně vystudovaná ekonomka se ke zpěvu dostala velkou oklikou. Už jako malé dítě ráda zpívala, ale hudba jako taková, jí do života naplno vstoupila mnohem později. Svůj talent objevila až v roce 2014, kdy se začala intenzivně věnovat studiu zpěvu u pedagožky a bývalé sólistky ústecké opery Jany Scholzeové.

Tehdy pochopila, jak úžasný dar jí byl dán. Dar, díky němuž může naplnit své poslání - rozdávat lásku, radost a s tím spojený pozitivní pohled na svět, skrze svůj zpěv. Ke každé interpretaci skladby, ať už jsou to lidové písně nebo operní árie, přistupuje s láskou a pokorou sobě vlastní, kterou posluchač vnímá v každé té nejjemnější nuanci jejího hlasového projevu, jenž Vás doslova pohltí v čase.

V současné době si svůj hlasový projev zdokonaluje pod vedením Valerie Vaygant, sólistky ústecké opery, kde zároveň Petra působí jako členka operního sboru.

Tato nevelká, okatá brunetka může být inspirací těm, kteří nemají odvahu vyjít ze své komfortní zóny a jít za svým snem a všem těm, kteří mají pocit, že k naplnění svých snů je již pozdě.